Strefa sportów wodnych

Water Zone

Wakeboarding to sport wodny, który polega na płynięciu na powierzchni wody na desce wakeboardowej za wyciągiem lub motorówką. W Centrum Sportów Wodnych macie możliwość sprawdzenia swoich sił i w tej dyscyplinie sportowej.
Na Zbiorniku Wodnym nr 1, na pięknych terenach Przylasku Rusieckiego znajduja się 2 dwumasztowe wyciągi oparty na systemie 2.0 znanej niemieckiej firmy SESITEC o długości 202 metrów. Wysokość wyciągów wynosi 12 metrów!

Na tą chwilę  na wodzie znajduje się komplet przeszkód od Wake Toys – szczegółowa mapa z zakładce : OBSTACLE.

Wszystkie elementy postawione są (i będą!) w taki sposób, by nie utrudniać jazdy maluchom ani początkującym
Wake Camp Kraków jest wakeparkiem zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych, którzy chcą doskonalić swoje tricki. Osoby bez swojego sprzętu mogą wpaść do naszej wypożyczalni i znaleźć coś dla siebie. Na razie sprzęt do pływania za FREE więc korzystajcie!! Więcej informacji dla początkujących riderów w zakładce Akademia Wakeboardu!

Narciarze znajdą na Wake Campie alternatywę na lato. Nie musicie czekać kilku miesięcy na śnieg. U nas już dzisiaj możecie założyć na nogi dwie deski i spróbować swoich sił tym razem na wodzie. Nawet najlepsi narciarze mogą mieć problem ze zwykłym zawracaniem! Na bardziej zaawansowanych będą czekać ustawione na parku przeszkody.

Stand Up Paddle Board to nowy rodzaj turystyki i wypoczynku. Jest to sport, przy którym odpoczywasz jednocześnie ćwicząc i wzmacniając mięśnie. Pływanie na paddlach to kompleksowy trening dla całego ciała, nie tylko dla ramion, zaangażowane są wszystkie mięśnie a ponadto ćwiczysz równowagę.
Dzieki paddlom zbliżasz się do natury, a oddalasz się od codziennego zgiełku i stresu. Relaksuje Cię cisza i spokój a także otaczająca Cię przyroda.
Jest to sport, który możesz uprawiać wszędzie, na każdej wodzie, a deseczkę możesz wyjąć z plecaka! Tak! Te olbrzymie deski są pompowane i po pływaniu możesz je spokojnie spakować do plecaka i wyruszyć na kolejną miejscówkę.
SUP-y do nabycia u nas w sklepie oraz do wypożyczenia w naszej wypożyczalni! Przyjdź, obejrzyj i przetestuj! To świetna zabawa dla młodszych i starszych.

Skimboarding jest kolejnym sportem wodnym, który możemy Wam zaproponować. Ten sport zyskuje coraz większą rzeszę pasjonatów. Dla tych którzy nie wiedzą, polega on na ślizganiu się na desce po fali lub płytkiej warstwie wody. Na Wake Campie nie ma fal, natomiast już niebawem będzie kilkunastometrowy tor do skimboardu.
Jazda na skimboardzie zaczyna się na plaży. Skimboarder stoi przy brzegu trzymając w rękach deskę i zaczyna biec w stronę wody. Następnie rzuca deskę na płytką warstwę wody a potem wskakuje na deskę obiema nogami i ślizga się, starając się utrzymać jak najdłużej na wodzie. Istnieje wiele skimboardowych tricków, których nie da się wykonać na innych deskach. Kreatywni riderzy mają tu szerokie pole do popisu.

Wakeboarding jest sportem, który ewoluował przez wiele lat z różnych dyscyplin sportowych. Jest połączeniem surfingu, nart wodnych, skateboardingu, czy też snowboardu. Deski wakeboardowe były przez lata coraz bardziej doskonalone, by wakeboardzista mógł wygodnie stać na środku deski i mieć pełną swobodę ruchów, a deska była lekka i szybka.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić się w tym sporcie: młodszych i starszych, mniej i bardziej zaawansowanych oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wakeboardem. Pomożemy Wam dobrać odpowiedni sprzęt i dobrze wystartować.
Jak przy każdym sporcie, i w tym przypadku nie możemy zapomnieć o porządnej rozgrzewce i przygotowaniu fizycznym. Pokażemy Wam podstawowe ćwiczenia, dzięki którym prawidłowo rozgrzejecie odpowiedni partie mięśni. Po części teoretycznej zaprosimy Was na zajęcia na wodzie, gdzie nauczymy Was stawiać pierwsze kroki na wakeboardzie a następnie doskonalić technikę pływania, wykonywać pierwsze tricki, pokonywać pierwsze przeszkody. Dla zaawansowanych będą przygotowane trudniejsze zadania i bardziej wymagające przeszkody. Więcej informacji i zapisy pod numerem tel: 793 560 633

Zapraszamy do naszej wypożyczalni. Mamy dla Was czteroosobowe rowerki wodne, a także kajaki i łódeczki z wiosłami.
Do wypożyczalni dołączyły też paddle firmy Vandal zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci i młodzieży.

Close Menu